Naujienos

Naujausi įrašai

Įgyvendinti darbai neleidžia plisti pažeidimams

Keletas pastarųjų FIXUS Mobilis komandų apžiūrėtų ir tvarkytų objektų - Girelės Švč. Dievo Motinos Užtarėjos ir Sidarių Šv. Jono sentikių cerkvės bei Kunigiškių I kaimo etnoarchitektūrinės sodybos namas bei svirnas – mediniai šimtamečiai pastatai skardiniais stogais. Kultūros paveldo objektų valdytojai pastatuose ir jų teritorijose pagal išgales darbavosi dar iki atvykstant FIXUS komandai. Kad priežiūros darbai pastatui būtų tikrai naudingi, reikia nepamiršti paveldosaugoje itin svarbaus medžiagų suderinamumo principo.

Skaityti plačiau

Skubios priemonės situacijai stabilizuoti

FIXUS Mobilis specialistai padeda valdytojams konsultacijomis ir praktiškais patarimais: tuomet objekto savininkams žymiai paprasčiau suplanuoti, ką daryti toliau. Gavęs išsamią paveldo objekto būklės ataskaitą su rekomendacijomis, kaip prižiūrėti objektą, valdytojas mato, ką gali padaryti pats, o kur reikalinga specialistų pagalba.

Skaityti plačiau

Sklandesnei pažeidimų prevencijai – praktiniai patarimai

“Galiu pagerinti savo valdomo objekto būklę! Žinau, kad gausiu profesionalios pagalbos iš specialistų! Esu pasirengęs nuolat prižiūrėti objektą ir užkirsti kelią dideliems pažeidimams!”, – jei taip galvos kiekvienas kultūros paveldo objekto valdytojas, Lietuvos paveldo laukia labai graži ateitis.

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis – kultūros paveldo objektų priežiūra

Kad kultūros paveldas išliktų ateities kartoms, būtinas bendradarbiavimas tarp kultūros paveldo apsaugos įstaigų ir objektų valdytojų. Bendradarbiavimo pospyriu 2018-aisiais tapo iniciatyva viešajame sektoriuje vyraujančias kalbas ir dokumentus keisti praktine pagalba ir konsultacijomis. Šiandien jau daugiau nei metus veikiantis FIXUS Mobilis įsibėgėja diegdamas prevencinės priežiūros sistemą Lietuvoje. FIXUS Mobilis komandoms ėmė važinėti į objektų apžiūras skirtinguose regionuose bei džiaugiasi savininkų ir savivaldybių aktyvumu bei noru bendradarbiauti.

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis greitukės – ir prie bažnyčių smailių, ir prie etnografinių sodybų medinukų

FIXUS Mobilis, kultūros paveldo statinių prevencinės priežiūros pionieriai Lietuvoje, jau įsibėgėja įgyvendindami savo misiją: mobiliųjų komandų mikroautobusai važinėja į objektų apžiūras.

Skaityti plačiau

Su sniego kepurių tirpsmu prasideda pirmosios objektų apžiūros

Prevencinė priežiūra reikalinga kiekvienam pastatui: nepaisant to, ar tai kultūros paveldo registre esantis, ar istorinis pastatas, ar net naujos statybos namas. Esti darbai, kuriuos rūpestingas pastato valdytojas turėtų atlikti kasmet. FIXUS Mobilis specialistai geranoriškai dalijasi informacija ir žiniomis, tačiau su greitukėmis skuba tik į kultūros paveldo registre esančius ir projekto atranką praėjusius objektus.

Skaityti plačiau

Prevencinė priežiūra reikalinga kiekvienam pastatui

Neprižiūrėto paveldo problema Lietuvoje tikrai egzistuoja, ir ji yra gana opi tiek paveldosaugininkams, tiek kultūros paveldo pastatų valdytojams. Užsienio šalyse prevencinė statinių priežiūros praktika taikoma jau daugelį metų. Iš sėkmingų Europos šalių pavyzdžių įkvėpimo pasisėmęs projektas FIXUS Mobilis nuo praėjusių metų ėmėsi darbo tam, kad ir Lietuvoje vertingais pastatais imtume rūpintis nuolatos. 

Skaityti plačiau

Paveldo valdytojų dėmesį patraukė nauja kultūros paveldo priežiūros sistema

Projektas FIXUS Mobilis yra naujovė, kokios Lietuva kultūros paveldo statinių priežiūros srityje dar nematė! Sausio gale vykęs virtualus projekto pristatymas parodė, kas rūpi statinių savininkams ir valdytojams, priminė apie registraciją ir objektų atranką bei supažindino su užsienio kultūros paveldo objektų priežiūros projektais, įkvėpusiais pradėti FIXUS Mobilis veiklą Lietuvoje. Kultūros paveldo nykimą šalyje prevencinėmis programomis sėkmingai stabdo olandai, belgai, vokiečiai, anglai, slovakai… Nuo praėjusių metų ir lietuviai.

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis – kad paveldas neprarastų pulso

Visiems, kam aktuali kultūros paveldo pastatų priežiūra, aktuali ir pažintis su FIXUS Mobilis veikla. Projekto partneriai, bendruomenės, paveldosaugos profesionalai, kultūros paveldo savininkai bei valdytojai kviečiami į nuotolinį atvirą FIXUS Mobilis projekto pristatymą. Virtualaus pristatymo dalyviai susipažins su projektu, kuris matuos kultūros paveldo statinių pulsą visoje Lietuvoje.

Skaityti plačiau

FIXUS kviečia susipažinti kultūros paveldo festivalyje “Heritas”

Kultūros paveldo pastatų naudotojai su projektu FIXUS Mobilis galės susipažinti kultūros festivalyje Heritas.  Jis organizuojamas spalio 3-4 dienomis Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje ir bažnyčios bei S. Neries gimnazijos kieme. FIXUS Mobilis darbuotojai pasirengę pašnekesiams akis į akį su festivalio lankytojais visais kultūros paveldo pastatų priežiūros, projekto veiklos ir kitais klausimais.     

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis komados profesiniai mokymai

FIXUS Mobilis komanda intensyviai mokosi ir ruošiasi objektų apžiūroms, kurias tikisi pradėti rudenį.

Skaityti plačiau

Pradedama teikti nauja paslauga Lietuvos kultūros paveldo objektų savininkams ir valdytojams

Į nekilnojamųjų Kultūros vertybių registrą Lietuvoje yra įtraukta daugiau nei 20 000 kultūros paveldo objektų. Gruodžio mėnesį prasidėjęs projektas FIXUS Mobilis suteikia galimybę šių objektų savininkams ir valdytojams, susiduriantiems su jų priežiūros problemomis, gauti nemokamą pagalbą. Per trejus projekto įgyvendinimo metus planuojama suteikti nemokamas paslaugas 200 objektų.

Skaityti plačiau

Pasikalbėkime apie FIXUS

Birželio 11 d., 11 val. vyks spaudos konferenciją Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, 2 a., kurios metu bus pristatytas FIXUS projektas bei atsakoma į kylančius klausimus, susijusius su projekto įgyvendinimu.

Skaityti plačiau

Finansavimas

Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kultūros programos 2014–2021 m. lėšų. Projekto pavadinimas: „FIXUS“, projekto kodas: LT04-2-KM-TF-001.

Projektui įgyvendinti skiriama iki 1 611 765 eurų, iš kurių iki 1 370 000,25 eurų yra mechanizmų lėšos ir iki 241 764,75 eurų yra bendrojo finansavimo lėšos.

Projekto įgyvendinimo terminas: 2019 m. gruodžio 10 d. – 2022 m. gruodžio 9 d.

Daugiau informacijos apie EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus: www.norwaygrants.lt