Naujienos

Naujausi įrašai

Laukia naujas projekto „Pasidairyk pats“ etapas

Istorinių statinių šeimininkų ir paveldo prevencinės priežiūros specialistų didelio dėmesio sulaukusio projekto „Pasidairyk pats“ pirmasis etapas baigėsi. Pakvietusi į praktinius paveldo prevencinės priežiūros mokymus, pristatę edukacinių vaizdo klipų ciklą, o vėliau – ir meistrų kontaktų katalogą, „Fixus mobilis“ komanda pradėtus darbus tęs kitais metais.

Skaityti plačiau

Sukūrėme meistrų kontaktų katalogą

Pirmoji Lietuvoje specializuota prevencinės priežiūros meistrų paieškos platforma istorinių statinių šeimininkams padės greičiau rasti jiems reikiamą specialistą visoje šalyje. Kontaktų katalogas atviras ir nuolat pildomas, tad jame dar nesančius specialistus raginame registruotis.

Skaityti plačiau

Pristatome „Pasidairyk pats“ videomokymus

„Fixus mobilis“ sukūrė ir pradeda rodyti edukacinių vaizdo klipų ciklą, skirtą istorinių statinių prevencinės priežiūros pagrindams. „Pasidairyk pats“ videomokymai talpinami internete ir yra visiems laisvai prieinami. Kviečiame žiūrėti!

Skaityti plačiau

Prasideda registracija į „Pasidairyk pats“ praktinius mokymus

„Fixus mobilis“ kviečia istorinių statinių valdytojus, prižiūrėtojus ir meistrus dalyvauti projekto „Pasidairyk pats“ praktiniuose mokymuose. Paveldo prevencinės priežiūros mokymai vyks spalio 20–22 d. Švenčionėliuose. Susidomėjote? Kviečiame registruotis!

Skaityti plačiau

Startuoja „Fixus mobilis“ projektas „Pasidairyk pats“

„Fixus mobilis“ imasi naujos iniciatyvos ir kviečia geriau pažinti kultūros paveldą bei būdus juo pasirūpinti. Jau spalį istorinių statinių šeimininkų ir meistrų lauks naujo edukacinio projekto „Pasidairyk pats“ paveldo prevencinės priežiūros dirbtuvės. Jas seks videomokymai bei paveldo priežiūros specialistų paieškos platformos pristatymas.

Skaityti plačiau

Norinčių pasinaudoti „FIXUS Mobilis“ paslaugomis sąrašas sparčiai pildosi

Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ specialistai, sulaukiantys pagalbos šauksmo iš įvairių Lietuvos regionų.

Skaityti plačiau

Studentų atliekama praktika FIXUS Mobilis

FIXUS Mobilis kasmet praktiką atlieka skirtingų specialybių studentai, norintys pritaikyti universitete įgytas žinias. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 3 kurso studentas Mantautas Raila 2023 m. atliko praktiką FIXUS Mobilis, o praktikos pabaigoje studentas pasidalino mintimis apie prevencinės priežiūros sistemą.

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis ieško pastiprinimo!

FIXUS Mobilis atlieka cheminius nekilnojamojo kultūros paveldo objektų tyrimus. Naudojant FTIR, mikrochemijos metodus, atliekama vandenyje tirpių druskų analizė, tiriami dažų sluoksniai, nustatoma tinko sudėtis. FIXUS ieško komandos nario, kuris atliktų objektų aplinkos veiksnių sukeltų pažeidimų cheminius tyrimus. Neturint patirties atliekant tokio pobūdžio cheminius tyrimus – apmokoma.

Skaityti plačiau

Paveldo priežiūros projektas plečia draugų ratą Klaipėdos krašte

Klaipėdos kraštas,  paveiktas vokiškos kultūros ir išskirtiniais pajūrio paveldo objektais, turi nemažai objektų ir „FIXUS Mobilis“ sąraše. Prevencinės priežiūros projekte dalyvauja Smiltynėje, Juodkrantėje, Nidoje, Doviluose, Priekulėje esančių paveldo objektų valdytoja. Lapkričio 15 d. FIXUS specialistai rengia viešą konsultaciją Vėžaičių kultūros centre ir tikisi dar praplėsti ryšius šio regiono paveldo bendruomenėje.

Skaityti plačiau

Paveldo priežiūros projektas plečia draugų ratą Kaune

Kaunas, žavus ir išskirtinis savo paveldo objektais, turi aštuonis objektus „FIXUS Mobilis“ sąraše. Lapkričio 12 d. FIXUS specialistai rengia viešą konsultaciją Kauno miesto muziejuje ir tikisi dar praplėsti ryšius šio regiono paveldo bendruomenėje.

Skaityti plačiau

Konsultacija istorinių statinių valdytojams Telšiuose

Informacijos apie prevencinę paveldo objektų priežiūrą viešojoje erdvėje nėra daug, tad projekto „FIXUS Mobilis“ konsultacijos regionuose paveldo pastatų savininkams tampa puikia proga rasti atsakymus į kylančius klausimus. Šįkart apie nekilnojamojo turto, esančio Kultūros vertybių registre, priežiūrą FIXUS specialistai pasakos spalio 18 d. Telšiuose.

Skaityti plačiau

Senų statinių priežiūra – gelbsti konsultacijos

Informacijos apie prevencinę paveldo objektų priežiūrą viešojoje erdvėje nėra daug, tad projekto „FIXUS Mobilis“ konsultacijos regionuose paveldo pastatų savininkams tampa puikia proga rasti atsakymus į kylančius klausimus. Šįkart apie nekilnojamojo turto, esančio Kultūros vertybių registre, priežiūrą FIXUS specialistai pasakos spalio 11 d. Zarasuose.

Skaityti plačiau

Prižiūrėti senus statinius padeda konsultacijos ir praktiniai mokymai

Informacijos apie prevencinę paveldo objektų priežiūrą viešojoje erdvėje nėra daug, tad projekto „FIXUS Mobilis“ konsultacijos regionuose paveldo pastatų savininkams tampa puikia proga rasti atsakymus į kylančius klausimus. Šįkart apie nekilnojamojo turto, esančio Kultūros vertybių registre, priežiūrą FIXUS specialistai spalio 14 d. pasakos Smalininkuose, o spalio 15 d. Plaškių bažnyčioje organizuojami praktiniai mokymai.

Skaityti plačiau

FIXUS Joniškyje mokys apžiūros ir tinko darbų

Visus pavasario mėnesius „FIXUS Mobilis“ intensyviai važinėjo po Lietuvos regionus. Kovą, balandį ir gegužę įvyko 9 atviros konsultacijos skirtingose Lietuvos vietose, miestuose ir miesteliuose. Sezoną užbaigs praktiniai mokymai Joniškyje.

Skaityti plačiau

Konsultacija istorinių statinių valdytojams Tauragėje

Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Tauragės rajone yra 78 paveldo statiniai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą, o FIXUS sąraše kol kas nėra nė vieno iš jų – tai gali pasikeisti po kitą savaitę vyksiančios viešos konsultacijos Kaišiadorių rajono gyventojams.

Skaityti plačiau

Konsultacija istorinių statinių valdytojams Kaišiadoryse

Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Kaišiadorių rajone yra 42 paveldo statiniai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą, o FIXUS sąraše kol kas vienas iš jų – tai Rumšiškių bažnyčia, kuri buvo vienas pirmųjų FIXUS lankytų ir apžiūrėtų objektų. 

Skaityti plačiau

Konsultacija istorinių statininių valdytojams Švenčionyse

Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Nors Švenčionių rajone vyrauja archeologijos paveldas, čia yra ir 122 architektūros paveldo objektai, o FIXUS sąraše kol kas tik trys iš jų – Seno Strūnaičio mokyklos pastatų komplekso pastatai.

Skaityti plačiau

Kultūros ministerija užtikrins paveldosaugos projekto „FIXUS Mobilis“ tęstinumą

Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamas kultūros paveldo objektų prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus visoje Lietuvoje vykdo kultūros vertybių registre esančių pastatų ir kitų statinių apžiūras, atlieka priežiūros darbus, teikia konsultacijas savininkams ir valdytojams, kaip prižiūrėti ir rūpintis turimais kultūros paveldo objektais.

Skaityti plačiau

Renginys “FIXUS – kad paveldas neprarastų pulso!”

Balandžio 21 d., 14 val. Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje Vilniaus g. 41, Vilniuje susitinkame susipažinti🤝, sužinoti naujienų, pabendrauti ir padirbėti! 

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis: mažais žingsneliais didelio pokyčio link

Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Kultūros vertybių registre yra daugiau kaip 20 tūkst. objektų – jei statinių savininkai imtų nuolatos rūpintis savo pastatų sveikata, kaip juos skatina daryti FIXUS, bendrai kultūros paveldo būklei tai būtų didelė paspirtis. Kiek bendromis specialistų ir valdytojų pastangomis pavyko pasiekti iki šiol, bus pasakojama balandį vyksiančiame renginyje.

Skaityti plačiau

Kaip pagerinti paveldo pastatų būklę Suvalkijoje: konsultuoja FIXUS Mobilis 

Kultūros vertybių registre yra daugiau kaip 20 tūkst. objektų. „FIXUS Mobilis“, paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas, teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Marijampolės apskrityje esančių objektų FIXUS paslaugoms gauti jau dvylika, o net pusę iš jų pateikė Šakių rajono savivaldybės registrinių paveldo objektų valdytojai. 

Skaityti plačiau

Kultūros paveldo priežiūros specialistų konsultacija Joniškyje

Kultūros paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“, įpusėjęs projekto laikotarpiui numatytus darbus, tęsia konsultacijų ciklą regionuose. Šįkart „FIXUS Mobilis“ į viešą konsultaciją kviečia Joniškio apylinkių gyventojus, kurie domisi paveldo valdymo aktualijomis.

Skaityti plačiau

Kaip pagerinti paveldo pastatų būklę Šiaurės Lietuvoje: konsultuoja FIXUS Mobilis

Kovą, kai temperatūra jau nebekrenta žemiau nulio, galima vertinti, kaip paveldo pastatai išgyveno dar vieną šaltąjį sezoną, keliantį iššūkių istoriniams pastatams ne tik šalčiu, bet ir gausiais krituliais bei sunkiai stogus slegiančiomis sniego kepurėmis. Projektas „FIXUS Mobilis“ tęsia konsultacijų ciklą regionuose ir šįkart apie kiekvienam sezonui deramą prevencinę statinių priežiūrą bei kitas savininkams rūpimas aktualijas pasakos Biržų rajono gyventojams.

Skaityti plačiau

Užutrakio dvare paveldo valdytojus konsultuos FIXUS Mobilis

Žiema baigiasi, ir jau greitai galima bus įvertinti, kaip paveldo pastatai išgyveno dar vieną šaltąjį sezoną, keliantį iššūkių istoriniams pastatams ne tik šalčiu, bet ir gausiais krituliais bei sunkiai stogus slegiančiomis sniego kepurėmis. Projektas „FIXUS Mobilis“ tęsia konsultacijų ciklą regionuose ir šįkart apie kiekvienam sezonui deramą prevencinę statinių priežiūrą bei kitas savininkams rūpimas aktualijas pasakos Trakų rajono gyventojams.

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis konsultuos Dzūkijos paveldo valdytojus

Žiema baigiasi, ir jau greitai galima bus įvertinti, kaip paveldo pastatai išgyveno dar vieną šaltąjį sezoną, keliantį iššūkių istoriniams pastatams ne tik šalčiu, bet ir gausiais krituliais bei sunkiai stogus slegiančiomis sniego kepurėmis. Projektas „FIXUS Mobilis“ tęsia konsultacijų ciklą regionuose ir šįkart apie kiekvienam sezonui deramą prevencinę statinių priežiūrą bei kitas savininkams rūpimas aktualijas pasakos dzūkams.

Skaityti plačiau

Anykščiuose vyks kultūros paveldo priežiūros specialistų konsultacijos

Kultūros paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“, įpusėjęs projekto laikotarpiui numatytus darbus, tęsia konsultacijų ciklą regionuose. Šįkart „FIXUS Mobilis“ į viešą konsultaciją kviečia Anykščių ir apylinkių gyventojus, kurie domisi paveldo valdymo aktualijomis ir ieško nemokamos prevencinės priežiūros paslaugų.

Skaityti plačiau

Apie mus žiniasklaidoje

Laikraštis „Panevėžio kraštas“ spausdina rašinį apie „FIXUS Mobilis“, o LRT Klasikos laida „Ryto Allegro“, kartą jau pristačiusi projektą savo klausytojams, apžvelgia jo vyksmą.

Skaityti plačiau

„FIXUS Mobilis“ – žingsnis po žingsnio prevencinės priežiūros būtinybės link

Ligi šiolei sėkmingai dirbanti „FIXUS Mobilis“ projekto komanda jau žvalgosi į ateitį, kur norisi matyti tvirtas prevencinės priežiūros pozicijas.

Skaityti plačiau

Trys atsakymai apie projekto „FIXUS Mobilis“ esmę

„Fixus Mobilis“ žingsnis po žingsnio tampa neatskiriama paveldosaugos sistemos Lietuvoje dalimi: mus atpažįsta plati paveldo bendruomenė tiek didmiesčiuose, tiek regionuose. Atsakymai į tris esminius klausimus atskleis, ko projektas siekia, kaip lig šiol jam sekasi ir kokios prevencinės priežiūros sistemos ateities perspektyvos.

Skaityti plačiau

Sisteminis Lietuvos paveldo pokytis

Portale 15min.lt skaitykite paramą gavusių projektų apžvalgą. Trejų metų trukmės „FIXUS Mobilis“ pristatomas kaip drąsus ir svarbius tikslus keliantis projektas.

Skaityti plačiau

Kaip projektas kultūros paveldo valdytojų bendruomenei atrodo praktiškai

Ilgi rudeninės saulės spinduliai nušviečia kultūros paveldo objekto kieme vienai dienai atsiradusią staliaus darbo vietą. Tądien veja nuklota lapais ir pjuvenomis, o prie medinių langinių palinkęs meistras gyvai diskutuoja su sodybos šeimininkais apie medžiagas, impregnavimą ir tvarkymo metodus. Tokį ar panašų vaizdą galima būtų pamatyti eilinę darbo dieną pasekus FIXUS Mobilis autobusiuką į Žemaitiją ar Pietų Lietuvon, prie rytinės šalies sienos ar kurio nors miesto senojoje dalyje. 

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis darbų atgarsiai regioninėje spaudoje

Projektas FIXUS Mobilis užpildo spragą Lietuvos paveldo apsaugos sistemoje - iki šiol niekas konkrečiomis praktinėmis priemonėmis nesiėmė diegti prevencinės priežiūros sistemos. Apie kultūros paveldo specialistų dėmesį vietos Kunigiškių etnoarchitektūros sodybai Anykščių rajono laikraščiui “Šilelis” pasakojo ir šios sodybos šeimininkė.

Skaityti plačiau

„Pasidaryk pats“ principas prevencinėje paveldo priežiūroje

Projekto FIXUS Mobilis komanda pradeda antrus aktyvios veiklos metus jau sukaupusi naudingos renginių, viešų konsultacijų bei praktinių mokymų patirties. Šį savaitgalį paveldo festivalyje „Heritas“ vyko praktiniai FIXUS Mobilis mokymai ir konsultacijos, ekskursijos mikroautobuse. Projekto stendas šiemet buvo spalvingas tikrąja to žodžio prasme: mažieji „Heritas“ lankytojai čia mokėsi dažyti senas medines duris.

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis jau įtraukė šimtą paveldo savininkų

„FIXUS Mobilis“ skirtinguose Lietuvos regionuose – Neringoje, Kaune ir Kulautuvoje ir Vilniuje – rugsėjo mėnesį kultūros paveldo objektų valdytojus buria į viešas konsultacijas ir praktinius mokymus. Sudalyvavę tarptautinėje konferencijoje Jūrų muziejuje, Europos paveldo dienose Kaune, šią savaitę FIXUS Mobilis aktyviai jungiasi į paveldo festivalį „Heritas“ sostinėje.

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis pradėjo konsultacijų ir praktinių mokymų ciklą

Neringoje aptilus vasaros šurmuliui, Nidoje ir Juodkrantėje įvyko pirmosios FIXUS Mobilis viešos konsultacijos ir prevencinės priežiūros praktiniai mokymai paveldo objektų valdytojams.

Skaityti plačiau

Paveldo objektų priežiūra: dėmesys prevencijai visada atsiperka

Rugsėjį Nidoje ir Juodkrantėje, lietuviškame paveldo objektų žemėlapyje išskirtinėje vilomis ir žvejų sodybomis, projekto FIXUS Mobilis komanda rengia konsultacijas ir praktinius mokymus kultūros paveldo objektų, istorinių statinių valdytojams ir suinteresuotai visuomenei.

Skaityti plačiau

Socialinio verslo skatinimo programa ieško pažangių socialinių inovatorių, socialinio verslo kūrėjų

Turime gerų naujienų ieškantiems papildomų galimybių. nvoAvilys bei versliLietuva kviečia socialinius inovatorius dalyvauti programoje ir pasinaudoti iki 15 tūkst. eurų socialinio verslo skatinimo krepšeliu. Kadangi dauguma mūsų bendruomenės narių yra dirbantys su kultūros paveldu ir yra vedami socialinės misijos, mes nedvejodami dalinamės informacija.

Skaityti plačiau

Vasarą darbai objektuose, žiemą – kabinetuose

Projekto “FIXUS” veiklai įpusėjus, mobiliųjų komandų nariai sklandžiai dirba sparčiu ritmu. Vasaros pradžią darbingai pasitikę specialistai šiltąjį sezoną skiria vizitams ir priežiūros darbams objektuose. Likusiu laiku rašomos ataskaitos jau aplankytų ir tvarkytų kultūros paveldo pastatų savininkams. Tačiau rašytinius darbus maga stumtelti žiemos link, kuomet kažkiek keisis mobiliųjų komandų gyvenimo būdas ir visi sugrįš darbuotis į biurus. 

Skaityti plačiau

Sėkmės istorijos padeda objektų sąrašui pildytis

Prieš prasidedant vasarai, „FIXUS Mobilis“ komandos buvo ypač aktyvios: gausiai lankyti objektai, atlikta nemaža priežiūros darbų, valdytojams įteiktos ataskaitos. Projekto FIXUS veiklai įpusėjus, į naują prevencinės priežiūros sistemą įsijungė jau 63-ių kultūros paveldo objektų valdytojai. Tarpinstitucinėje darbo grupėje kiekvieną mėnesį atrenkami nauji objektai FIXUS Mobilis apžiūroms.

Skaityti plačiau

Įgyvendinti darbai neleidžia plisti pažeidimams

Keletas pastarųjų FIXUS Mobilis komandų apžiūrėtų ir tvarkytų objektų - Girelės Švč. Dievo Motinos Užtarėjos ir Sidarių Šv. Jono sentikių cerkvės bei Kunigiškių I kaimo etnoarchitektūrinės sodybos namas bei svirnas – mediniai šimtamečiai pastatai skardiniais stogais. Kultūros paveldo objektų valdytojai pastatuose ir jų teritorijose pagal išgales darbavosi dar iki atvykstant FIXUS komandai. Kad priežiūros darbai pastatui būtų tikrai naudingi, reikia nepamiršti paveldosaugoje itin svarbaus medžiagų suderinamumo principo.

Skaityti plačiau

Skubios priemonės situacijai stabilizuoti

FIXUS Mobilis specialistai padeda valdytojams konsultacijomis ir praktiškais patarimais: tuomet objekto savininkams žymiai paprasčiau suplanuoti, ką daryti toliau. Gavęs išsamią paveldo objekto būklės ataskaitą su rekomendacijomis, kaip prižiūrėti objektą, valdytojas mato, ką gali padaryti pats, o kur reikalinga specialistų pagalba.

Skaityti plačiau

Sklandesnei pažeidimų prevencijai – praktiniai patarimai

“Galiu pagerinti savo valdomo objekto būklę! Žinau, kad gausiu profesionalios pagalbos iš specialistų! Esu pasirengęs nuolat prižiūrėti objektą ir užkirsti kelią dideliems pažeidimams!”, – jei taip galvos kiekvienas kultūros paveldo objekto valdytojas, Lietuvos paveldo laukia labai graži ateitis.

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis – kultūros paveldo objektų priežiūra

Kad kultūros paveldas išliktų ateities kartoms, būtinas bendradarbiavimas tarp kultūros paveldo apsaugos įstaigų ir objektų valdytojų. Bendradarbiavimo pospyriu 2018-aisiais tapo iniciatyva viešajame sektoriuje vyraujančias kalbas ir dokumentus keisti praktine pagalba ir konsultacijomis. Šiandien jau daugiau nei metus veikiantis FIXUS Mobilis įsibėgėja diegdamas prevencinės priežiūros sistemą Lietuvoje. FIXUS Mobilis komandoms ėmė važinėti į objektų apžiūras skirtinguose regionuose bei džiaugiasi savininkų ir savivaldybių aktyvumu bei noru bendradarbiauti.

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis greitukės – ir prie bažnyčių smailių, ir prie etnografinių sodybų medinukų

FIXUS Mobilis, kultūros paveldo statinių prevencinės priežiūros pionieriai Lietuvoje, jau įsibėgėja įgyvendindami savo misiją: mobiliųjų komandų mikroautobusai važinėja į objektų apžiūras.

Skaityti plačiau

Su sniego kepurių tirpsmu prasideda pirmosios objektų apžiūros

Prevencinė priežiūra reikalinga kiekvienam pastatui: nepaisant to, ar tai kultūros paveldo registre esantis, ar istorinis pastatas, ar net naujos statybos namas. Esti darbai, kuriuos rūpestingas pastato valdytojas turėtų atlikti kasmet. FIXUS Mobilis specialistai geranoriškai dalijasi informacija ir žiniomis, tačiau su greitukėmis skuba tik į kultūros paveldo registre esančius ir projekto atranką praėjusius objektus.

Skaityti plačiau

Prevencinė priežiūra reikalinga kiekvienam pastatui

Neprižiūrėto paveldo problema Lietuvoje tikrai egzistuoja, ir ji yra gana opi tiek paveldosaugininkams, tiek kultūros paveldo pastatų valdytojams. Užsienio šalyse prevencinė statinių priežiūros praktika taikoma jau daugelį metų. Iš sėkmingų Europos šalių pavyzdžių įkvėpimo pasisėmęs projektas FIXUS Mobilis nuo praėjusių metų ėmėsi darbo tam, kad ir Lietuvoje vertingais pastatais imtume rūpintis nuolatos. 

Skaityti plačiau

Paveldo valdytojų dėmesį patraukė nauja kultūros paveldo priežiūros sistema

Projektas FIXUS Mobilis yra naujovė, kokios Lietuva kultūros paveldo statinių priežiūros srityje dar nematė! Sausio gale vykęs virtualus projekto pristatymas parodė, kas rūpi statinių savininkams ir valdytojams, priminė apie registraciją ir objektų atranką bei supažindino su užsienio kultūros paveldo objektų priežiūros projektais, įkvėpusiais pradėti FIXUS Mobilis veiklą Lietuvoje. Kultūros paveldo nykimą šalyje prevencinėmis programomis sėkmingai stabdo olandai, belgai, vokiečiai, anglai, slovakai… Nuo praėjusių metų ir lietuviai.

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis – kad paveldas neprarastų pulso

Visiems, kam aktuali kultūros paveldo pastatų priežiūra, aktuali ir pažintis su FIXUS Mobilis veikla. Projekto partneriai, bendruomenės, paveldosaugos profesionalai, kultūros paveldo savininkai bei valdytojai kviečiami į nuotolinį atvirą FIXUS Mobilis projekto pristatymą. Virtualaus pristatymo dalyviai susipažins su projektu, kuris matuos kultūros paveldo statinių pulsą visoje Lietuvoje.

Skaityti plačiau

FIXUS kviečia susipažinti kultūros paveldo festivalyje “Heritas”

Kultūros paveldo pastatų naudotojai su projektu FIXUS Mobilis galės susipažinti kultūros festivalyje Heritas.  Jis organizuojamas spalio 3-4 dienomis Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje ir bažnyčios bei S. Neries gimnazijos kieme. FIXUS Mobilis darbuotojai pasirengę pašnekesiams akis į akį su festivalio lankytojais visais kultūros paveldo pastatų priežiūros, projekto veiklos ir kitais klausimais.     

Skaityti plačiau

FIXUS Mobilis komados profesiniai mokymai

FIXUS Mobilis komanda intensyviai mokosi ir ruošiasi objektų apžiūroms, kurias tikisi pradėti rudenį.

Skaityti plačiau

Pradedama teikti nauja paslauga Lietuvos kultūros paveldo objektų savininkams ir valdytojams

Į nekilnojamųjų Kultūros vertybių registrą Lietuvoje yra įtraukta daugiau nei 20 000 kultūros paveldo objektų. Gruodžio mėnesį prasidėjęs projektas FIXUS Mobilis suteikia galimybę šių objektų savininkams ir valdytojams, susiduriantiems su jų priežiūros problemomis, gauti nemokamą pagalbą. Per trejus projekto įgyvendinimo metus planuojama suteikti nemokamas paslaugas 200 objektų.

Skaityti plačiau

Pasikalbėkime apie FIXUS

Birželio 11 d., 11 val. vyks spaudos konferenciją Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, 2 a., kurios metu bus pristatytas FIXUS projektas bei atsakoma į kylančius klausimus, susijusius su projekto įgyvendinimu.

Skaityti plačiau

Finansavimas

Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kultūros programos 2014–2021 m. lėšų. Projekto pavadinimas: „FIXUS“, projekto kodas: LT04-2-KM-TF-001.

Projektui įgyvendinti skiriama iki 1 611 765 eurų, iš kurių iki 1 370 000,25 eurų yra mechanizmų lėšos ir iki 241 764,75 eurų yra bendrojo finansavimo lėšos.

Projekto įgyvendinimo terminas: 2019 m. gruodžio 10 d. – 2022 m. gruodžio 9 d.

Daugiau informacijos apie EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus: www.norwaygrants.lt

Nuo 2023 m. FIXUS Mobilis tęstinė veikla finansuojama iš Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.