FIXUS Mobilis: mažais žingsneliais didelio pokyčio link

2022 m. balandžio 7 d.

Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Kultūros vertybių registre yra daugiau kaip 20 tūkst. objektų – jei statinių savininkai imtų nuolatos rūpintis savo pastatų sveikata, kaip juos skatina daryti FIXUS, bendrai kultūros paveldo būklei tai būtų didelė paspirtis. Kiek bendromis specialistų ir valdytojų pastangomis pavyko pasiekti iki šiol, bus pasakojama balandį vyksiančiame renginyje.

„FIXUS Mobilis“ organizuoja renginį “FIXUS – kad paveldas neprarastų pulso!”, kuriame laukiami visi projekto dalyviai, partneriai ir draugai, o taip pat iki šiol mažai apie prevencinę priežiūrą ir ją įgyvendinančius specialistus girdėję, tačiau besidomintys istorinių bei kultūros paveldo pastatų išsaugojimu. Balandžio 21 d., 14 val. Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje, Vilniaus g. 41, Vilniuje vyksiančiame atvirame renginyje projekto vadovės Viltė Janušauskaitė ir Erika Kielė pristatys, kaip sekasi įgyvendinti numatytus projekto uždavinius ir siekti užsibrėžtų tikslų.

„FIXUS Mobilis“ renginyje dalyvaus projektą įgyvendinančių institucijų – Kultūros paveldo centro ir Kultūros infrastruktūros centro direktoriai, projekto partnerių – Kultūros paveldo departamento direktorius, taip pat Centrinės projektų valdymo agentūros ir Kultūros ministerijos atstovai. Renginys vyks gyvai ir nuotoliu, tad negalintys atvykti į renginį gyvai, turės galimybę renginį stebėti Facebook paskyroje arba prisijungti Zoom platformoje. Nuotoliu prisijungs parnerių iš Norvegijos atstovai: Norvegijos kultūros paveldo direktorato Riksantikvaren vyriausiasis patarėjas ir prevencinės priežiūros projektą “Kirkevakta” įgyvendinančios Norvegijos bažnyčių darbdavių asociacijos „KA“ direktorė.

Programoje numatyti du pranešimai: vienas apie lietuviškąją, kitas apie norvegiškąją paveldo stebėsenos ir priežiūros sistemą. Renginyje “FIXUS” kvies susipažinti su specialistų kasdienybe – vyks praktinės lietaus nuvedimo sistemos dirbtuvės, aplankyti mobiliąsias “FIXUS Mobilis” dirbtuves, su kuriomis specialistai lanko kultūros paveldo objektus visoje Lietuvoje bei užduoti rūpimus klausimus prevencinės priežiūros specialistams.

Registracija į renginį: https://forms.gle/gm6L2C7MmDajC7RK7

                      Apie „FIXUS Mobilis“

Kultūros paveldo centro ir Kultūros infrastruktūros centro įgyvendinamas projektas „FIXUS Mobilis“ teikia prevencinės priežiūros paslaugas paveldo objektų valdytojams. Į „FIXUS Mobilis“ sąrašą jau atrinkta 136 Kultūros vertybių registre esančių pastatų.

FIXUS finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšų.

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.