Sukūrėme meistrų kontaktų katalogą

2023 m. gruodžio 2 d.

„Fixus mobilis“ nauja iniciatyva gimė iš poreikio sujungti kultūros paveldo ir kitų istorinių statinių valdytojus su meistrais, kurie išmano tokių statinių priežiūros specifiką.

„Kultūros paveldo objektai reikalauja priežiūros, kuriai vien šeimininkų pajėgumų nepakanka. Kviesti meistrą tokiais atvejais – vienintelė išeitis. Tačiau patikimo, patirties turinčio specialisto paieška neretai užtrunka. Ne vien dėl prevencinės priežiūros meistrų trūkumo, bet ir jų savireklamos stokos. Tikrai ne kiekvienas puikus meistras turi savo interneto svetainę ar profesinį puslapį socialiniame tinkle. Todėl ir norime pasidalinti informacija apie kultūros paveldo priežiūros specialistus visoje Lietuvoje – kad prireikus juos visus būtų galima greitai ir patogiai rasti vienoje vietoje. Norisi tikėti, kad ieškoti specialisto mūsų platformoje bus kur kas paprasčiau, nei „aklai“ naršyti internete“, – sako „Fixus mobilis“ projekto „Pasidairyk pats“ vadovė Erika Kielė.

Prevencinės priežiūros meistrų paieškos platformoje reikiamo specialisto galima ieškoti kaip patogiau: pagal jo atliekamų darbų srity, šalies regioną ar raktinį žodį. Kiekvieno meistro paskyroje nurodoma jo specializacija – kultūros paveldo ar kiti (į Kultūros vertybių registrą neįtraukti) istoriniai statiniai. Čia taip pat rasite meistro anksčiau atliktų darbų nuotraukų, kontaktus ir užklausos formą, kurią užpildžius su norimu specialistu galėsite susisiekti tiesiogiai.

Platforma kviečiame naudotis ne tik istorinių statinių šeimininkus, ieškančius profesionalios pagalbos, bet ir pačius meistrus. Bet kurios paveldo priežiūros srities specialistai, dar neįtraukti į šį kontaktų katalogą, savo paskyrą čia gali susikurti vos per keletą minučių.

Prevencinės priežiūros meistrų kontaktų katalogą rasite čia.

Paveldo prevencinės priežiūros specialistų paieškos platformos pristatymas – „Fixus mobilis“ edukacinio projekto „Pasidairyk pats“ dalis. Plačiau apie projektą galima sužinoti projektui skirtoje mūsų svetainės skiltyje arba telefonu +370 612 73483.

Projektas „Pasidairyk pats“ (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) finansuojamas 2021–2030 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Tvarių prielaidų ir paskatų aktualizuoti kultūros paveldo vertybes sukūrimas“ lėšomis.

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.