Konsultacija istorinių statinių valdytojams Telšiuose

2022 m. spalio 5 d.

Informacijos apie prevencinę paveldo objektų priežiūrą viešojoje erdvėje nėra daug, tad projekto „FIXUS Mobilis“ konsultacijos regionuose paveldo pastatų savininkams tampa puikia proga rasti atsakymus į kylančius klausimus. Šįkart apie nekilnojamojo turto, esančio Kultūros vertybių registre, priežiūrą FIXUS specialistai pasakos spalio 18 d. Telšiuose.

FIXUS Žemaitijoje

Konsultacijoje, kuri vyks antradienį 11 val. Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje, Katedros a. 6, Telšiuose, prevencinės priežiūros projekto vadovė Viltė Janušauskaitė informuos apie FIXUS Mobilis atliekamus tyrimus, darbo metodus ir dažniausiai pasitaikančias istorinių pastatų bėdas bei būdus joms spręsti.

„FIXUS Mobilis“ darbuotojai papasakos, kaip savo pastato būklę valdytojai gali sekti patys, į ką visų pirma reikia atkreipti dėmesį, kaip pastebėti problemines vietas. “Labai kviečiame Telšių ir kitų rajonų gyventojus, turinčius senų statinių, atvykti į konsultaciją. Įgytas žinias galėsite pritaikyti prižiūrėdami savo statinį,“ – žada  jau beveik dvidešimt konsultacijų regionuose pravedusi V. Janušauskaitė.

Visus atranką praėjusius objektus trys „FIXUS Mobilis“ prevencinės priežiūros specialistų komandos  pirmiausia apžiūri ir ištiria. Vėliau, atlikus priežiūros darbus, pastato valdytojas gauna ataskaitą su visa konkretaus objekto informacija: išsamiai pristatomi atlikti tyrimai, apžiūros rezultatai, atlikti priežiūros darbai ir pastato pažeidimai, kuriuos reikėtų spręsti. Viešose konsultacijose paveldo pastatų valdytojai gali pavartyti ataskaitos pavyzdį, o gausiai objektų nuotraukomis iliustruotame pranešime atpažinti ir savam pastatui būdingus pažeidimus bei sužinoti jų priežastį bei galimus sprendimų būdus.

Į Telšius „FIXUS Mobilis“ atvyksta spalio 18 d. Laukiame privačių ir juridinių paveldo bei istorinių statinių valdytojų 11 val. viešoje konsultacijoje Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje adresu Katedros a. 6.

FIXUS paslaugos – paskata valdytojams

Kultūros paveldo centro ir Kultūros infrastruktūros centro įgyvendinamas projektas „FIXUS Mobilis“ teikia nemokamas prevencinės priežiūros paslaugas paveldo objektų valdytojams. Apžiūra ir tyrimai leidžia identifikuoti silpnąsias pastato vietas, priežiūros darbai bent laikinai išsprendžia opiausias statinių problemas ir duoda valdytojui šiek tiek laiko pasirūpinti didesnių darbų organizavimu. Ataskaita valdytojui naudinga ne tik ugdantis prevencinės priežiūros įgūdžius, bet ir norint sužinoti objekto būklę.

FIXUS finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšų.

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.