FIXUS Joniškyje mokys apžiūros ir tinko darbų

2022 m. gegužės 15 d.

Visus pavasario mėnesius „FIXUS Mobilis“ intensyviai važinėjo po Lietuvos regionus. Kovą, balandį ir gegužę įvyko 9 atviros konsultacijos skirtingose Lietuvos vietose, miestuose ir miesteliuose. Sezoną užbaigs praktiniai mokymai Joniškyje.

Viešose konsultacijose prevencinės priežiūros specialistai pristato paveldo stebėsenos ir priežiūros sistemą FIXUS, pasakoja tiek apie teisinę, tiek apie praktinę paveldo pastatų valdymo pusę bei supažindina su žingsniais, kurių reiktų imtis savininkams, norintiems gauti prevencinės priežiūros paslaugas. Pavasarį „FIXUS Mobilis“ užbaigs praktine veikla: mokymuose Joniškyje laukiami kultūros paveldo, istorinių pastatų savininkai bei valdytojai. Prieš pastatų savininkams patį darbingiausią vasaros sezoną bus išties naudinga įgauti patirties ir istorinių statinių priežiūrai reikalingų įgūdžių, nes mokymasis per praktiką – pats efektyviausias.

„FIXUS Mobilis“ jau trečius metus vykdo prevencinės priežiūros projektą: teikia nemokamas paslaugas registrinių pastatų valdytojams. FIXUS specialistų komandos kone kiekvieno objekto apžiūroje susiduria su drėgmės, parazitų, atmosferos poveikio pastatams padarytais pažeidimais. Per daugybę vizitų bažnyčiose, sodybose, dvaruose, malūnuose ir kitokiuose pastatuose prikaupta nemaža praktinės patirties, tad Joniškyje „FIXUS Mobilis“ specialistai pasidalins žiniomis ir patarimais bei suteiks galimybę patiems išmokti nuodugniai apžiūrėti savo pastatą, identifikuoti pažeidimus bei atlikti priežiūros darbus.

Į praktinius mokymus užsiregistravę dalyviai kartu su FIXUS komanda atliks dviejų pastatų – Joniškio „Aušros“ gimnazijos ir Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios – apžiūras. Apžiūrose paveldo pastatų savininkai ir valdytojai mokysis pastebėti ne tik akivaizdžius pastato pažeidimus, bet ir ankstyvuosius ženklus, rodančius tam tikras pastato problemas. „Mokymų dalyviams parodysime, į ką atkreipti dėmesį, kaip pastebėti pažeidimus, atrasti jų priežastis bei sužinoti, kaip tokiais atvejais elgtis“, – praktinių mokymų naudą pastatų savininkams apibendrina projekto vadovė E.Kielė.

Pernai vykusiose praktinėse dirbtuvėse buvo mokoma taisyti ir atnaujinti medinius pastato elementus, festivalyje „Heritas“ ir FIXUS renginyje dalyviai praktikavosi tvarkyti lietvamzdžius, o šįkart mokymų dalyviai mokysis atlikti tinkavimo darbus. Tinkas yra dažniausiai pasitaikanti mūrinių pastatų apdaila, o tinko sluoksnio pažeidimai neretai pasirodo tiek eksterjere, tiek interjere nuo perteklinės drėgmės kenčiančiuose pastatuose. Tinkavimo darbai vyks Joniškio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje: FIXUS specialistai parodys ir papasakos, kaip atlikti nedidelių tinko netekčių atstatymo darbus. „Sužinosite, kodėl labai svarbu tiksliai parinkti tam reikalingas medžiagas ir kodėl dažniausiai negalima naudoti prekybos centruose parduodamų mišinių“, – žada prevencinės priežiūros vadovas-konstruktorius Saulius Ušpalis.

Norintiems gegužės 26 dieną dalyvauti Joniškyje vyksiančiuose praktiniuose mokymuose, būtina registracija. Registruotis dalyviai gali užpildydami šią formą: https://forms.gle/PYgthCGdmfsDdDZ46 arba telefonu: +370 619 73483.

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.