„FIXUS Mobilis“ – žingsnis po žingsnio prevencinės priežiūros būtinybės link

2021 m. lapkričio 25 d.

Ligi šiolei sėkmingai dirbanti „FIXUS Mobilis“ projekto komanda jau žvalgosi į ateitį, kur norisi matyti tvirtas prevencinės priežiūros pozicijas.

Iki šiol „FIXUS Mobilis“ gavo paraiškų dėl 110 Kultūros vertybių registro objektų, iš jų atrinkti 93 objektai. Taikant atvirkštinės diskriminacijos principą, pirmenybė teikiama privatiems kultūros paveldo pastatams, esantiems regionuose. Taip sąraše atsidūrė labiausiai į šalies pakraščius nutolę Neringos, Lenkimų, Skuodo, Žagarės, Seno Strūnaičio, Kybartų objektai.

Prevencinės priežiūros vadovė, architektė Emilija Armakauskaitė po dvejų metų darbo su valdytojais dalijasi patirtimi: „Savininkai, pateikdami paraiškas, nemeluoja. Nėra taip, kad nupasakotų, jog viskas objekte gerai, o nuvažiavus pamatytume, kad būklė bloga. Žmonės daugiau linkę nutylėti, nepasakyti, nes meluoti nenori, o kad apžiūrėtume objektą –  nori. Taip pat neteko apsisukti ir išvažiuoti, pamačius kardinalius skirtumus tarp pateiktos informacijos ir realybės –  vis tiek norisi padėti savininkams, nes jeigu nepadėsime, tai tikriausiai rankos dar labiau nusvirs.“

Prevencinės priežiūros specialistai jau apžiūrėjo 76 objektus, 72 jau atlikti smulkūs darbai. 32 pastatų valdytojams išsiųstos ataskaitos, kurios užbaigia FIXUS paslaugas konkrečiam valdytojui ir palieka jį su išsamia informacija apie statinio būklę bei priežiūros rekomendacijomis ir reguliarių darbų kalendoriumi.

Per ateinančius metus FIXUS Mobilis atrinks dar daugiau kaip šimtą paveldo objektų, tad projekto vykdytojai ragina nieko nelaukus teikti paraiškas dėl savo valdomo objekto tinklapyje www.FIXUSmobilis.lt, teirautis daugiau informacijos telefonu +370 619 73483 arba atvykti į konsultaciją arčiausiai Jūsų gyvenamosios vietos.

FIXUS Mobilis surengs dar 25 viešas konsultacijas ir ketverius praktinius mokymus. Artimiausios konsultacijos planuojamos Vilniuje, gruodžio 4 d. 14-17 val. Sapiegų parke esančioje seniūnijos salėje, adresu Antakalnio g. 17. Gruodžio 9 d. FIXUS Mobilis vyksta į Mažeikius, ten paveldo savininkai kviečiami burtis 18 val.  Gruodžio 17 d. 13-16 val. į viešas konsultacijas kviečiami Marijampolės regiono gyventojai, jos vyks Paežerių dvaro sodybos rūmuose.

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.