Prasideda registracija į „Pasidairyk pats“ praktinius mokymus

2023 m. spalio 2 d.

Dažniausiai pasitaikančių paveldo pažeidimų prevencijai ir tvarkymui skirtuose mokymuose daugiausiai dėmesio bus teikiama laikiniems greitiems sprendimams. Kaip rodo praktika, ir minimali – bet tinkama! – priežiūra, kurią kiekvienas paveldo šeimininkas pajėgus atlikti savo jėgomis, gali padėti sumažinti žalą, gresiančią paveldo objektui, kol laukiama jo tvarkybos darbų.  

PASIDAIRYK PATS mokymų metu jų dalyviai mokysis: 

  • nekilnojamojo kultūros paveldo objektų apsaugos teisinio reguliavimo pagrindų; 
  • pastatų apžiūros ir prevencinės priežiūros teorinių bei praktinių pagrindų; 
  • kaip identifikuoti ir vertinti pastato problemines vietas bei pažeidimus; 
  • pastato aplinkos priežiūros ypatumų (arboristika ir kt.); 
  • istoriniuose statiniuose naudotų ir šiuolaikinių medžiagų suderinamumo; 
  • skardinių stogų ir vandens nuvedimo sistemos priežiūros teorinių bei praktinių pagrindų;  
  • kokių prevencinės priežiūros darbų galima imtis patiems, o kada būtina kviesti paveldo priežiūros specialistą. 

Kaip visuomet, FIXUS Mobilis mokymai nemokami, bet dalyvių skaičius – ribotas. Todėl visus susidomėjusius raginame paskubėti registruotis. Tai padaryti galite iki spalio 13 d. užpildę registracijos formą, kurią rasite čia. 

Paveldo prevencinės priežiūros praktiniai mokymai – FIXUS Mobilis edukacinio projekto PASIDAIRYK PATS dalis. Plačiau apie PASIDAIRYK PATS  galima sužinoti projektui skirtoje mūsų svetainės skiltyje arba telefonu +370 619 73483. 

Projektas PASIDAIRYK PATS (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) finansuojamas 2021–2030 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Tvarių prielaidų ir paskatų aktualizuoti kultūros paveldo vertybes sukūrimas“ lėšomis. 

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.