Kultūros paveldo priežiūros specialistų konsultacija Joniškyje

2022 m. kovo 20 d.

Kultūros paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“, įpusėjęs projekto laikotarpiui numatytus darbus, tęsia konsultacijų ciklą regionuose. Šįkart „FIXUS Mobilis“ į viešą konsultaciją kviečia Joniškio apylinkių gyventojus, kurie domisi paveldo valdymo aktualijomis. 

„FIXUS Mobilis“ skiria daug dėmesio viešoms konsultacijoms regionuose, kur paveldui skirtų programų ir informacijos apie jo valdymą mažiau, o priežiūros paslaugos ne tokios prieinamos, kaip didmiesčiuose. Susitikimai miestuose ir miesteliuose skirti supažindinti Kultūros vertybių registre esančių pastatų valdytojus su „FIXUS Mobilis“ veikla ir papasakoti, kaip prižiūrėti savo statinius, kad gyventume ir lankytume gražesnius, sveikesnius ir tvirtesnius paveldo objektus. Dažnai problemų galima išvengti paprastais ir nedaug kainuojančiais būdais – reguliariai apžiūrint ir valant inžinerines sistemas bei prižiūrint pastato konstrukcijas.

Trys „FIXUS Mobilis“ komandos nuolat bendrauja su pastatų valdytojas ir girdi bei mato, su kokiais sunkumais jie daugiausia susiduria. Viešų konsultacijų metu kultūros paveldo ir istorinių pastatų valdytojams FIXUS dalinasi prevencinės priežiūros patirtimi: kaip ji padeda užkirsti kelią didesnėms problemoms pastate bei sutaupyti laiko ir pinigų. FIXUS specialistai atkreipia dėmesį į Kultūros vertybių registre esančių pastatų valdytojų teises bei pareigas, valstybės paramą paveldo tvarkybai bei galimybes objektus įveiklinti.

Prevencinės priežiūros specialistai aktualiausias temas gvildens ir į susirinkusiųjų klausimus atsakys balandžio 6 d., 13 val., Baltojoje sinagogoje, Miesto a. 4, Joniškyje.

Apie „FIXUS Mobilis“ 

Kultūros vertybių registre yra daugiau kaip 20 tūkst. objektų. Kultūros paveldo centro ir Kultūros infrastruktūros centro įgyvendinamas projektas „FIXUS Mobilis“ teikia prevencinės priežiūros paslaugas paveldo statinių valdytojams. Į „FIXUS Mobilis“ sąrašą jau atrinkta 118 Kultūros vertybių registre esančių pastatų. Atranka „FIXUS Mobilis“ paslaugoms gauti vyksta nenutrūkstamai iki projekto pabaigos.

“FIXUS Mobilis” objektų žemėlapyje gausu paveldo architektūros iš kiekvieno etnografinio regiono. Per du projekto metus mobiliosios komandos aplankė ir apžiūrėjo beveik šimtą pastatų, tarp kurių – ir aukštais bokštais miestelius puošiančios bažnyčios, ir gamtos prieglobstyje rymantys medinių sodybų pastatai.

FIXUS finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšų.

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.