Skelbiame šiais metais planuojamas projekto „Pasidairyk pats“ veiklas

2024 m. birželio 18 d.

„Dėmesio reikalaujančių istorinių statinių Lietuvoje yra daugiau nei spėjame aplankyti. Jų šeimininkams savuoju paveldu pasirūpinti savarankiškai dažnai taip pat sudėtinga – daugeliui vis dar trūksta tam reikalingų žinių, įgūdžių. Todėl džiaugiamės galėdami tęsti pernai pradėtą edukacinę iniciatyvą ir toliau skleisti gerąją paveldo prevencinės priežiūros praktiką. Tikimės, tiksliau – žinome, kad projektas „Pasidairyk pats“ padės ne tik išsaugoti daugiau paveldo autentikos, bet – ir sutaupyti“, – sako projekto „Pasidairyk pats“ vadovė Erika Kielė. 

Antrasis projekto „Pasidairyk pats“ etapas prasidės paveldo prevencinės priežiūros praktiniais mokymais. Mokymai vyks šių metų liepos 26–28 d. kultūros paminklo statusą turinčioje Raguvėlės geležinkelio stotyje Panevėžio rajone. 

Istorinių statinių savininkams, valdytojams ir meistrams skirtus užsiėmimus ves „Fixus Mobilis“ specialistai ir kviestiniai lektoriai.  

Mokymų temos: 

  • nekilnojamojo kultūros paveldo objektų apsaugos teisinio reguliavimo principai; 
  • medinių pastatų apžiūros ir prevencinės priežiūros teoriniai bei praktiniai pagrindai; 
  • kaip identifikuoti pastato problemines vietas bei pažeidimus; 
  • medinių namo elementų tvarkymo praktiniai įgūdžiai; 
  • medinio namo paruošimo dažymui pagrindai; 
  • kokių prevencinės priežiūros darbų galima imtis patiems, o kada būtina kviesti specialistą. 

Tikslią mokymų programą ir registraciją planuojame paskelbti netrukus. Naujienas sekite mūsų interneto svetainėje ir „Facebook“ bei „Instagram“ paskyrose. 

Antruosius paveldo prevencinės priežiūros praktinius mokymus planuojame šių metų rugsėjo 27–29 d. Tikslią mokymų programą, lokaciją ir registraciją paskelbsime likus mėnesiui iki mokymų. 

Šių metų rudenį pasirodys ir 7 nauji paveldo prevencinės priežiūros videomokymų epizodai. „Fixus Mobilis“ ekspertų ir aktoriaus  Leonardo Pobedonoscevo kartu kuriamo edukacinio vaizdo klipų ciklo pirmąsias 7 serijas galima pamatyti mūsų „Youtube“ paskyroje. 

Istorinių statinių savininkus, valdytojus ir meistrus taip pat kviečiame aktyviai naudotis dar pernai sukurtu paveldo prevencinės priežiūros meistrų bei specialistų katalogu. Ši virtuali specialistų duomenų bazė yra skirta padėti istorinių statinių šeimininkams susirasti reikiamą paveldo ar istorinio statinio prevencinės priežiūros specialistą visoje šalyje.  

Katalogas atviras ir nuolat pildomas. Jame dar nesančias paveldo prevencinės priežiūros paslaugas teikiančias įmones ir individualius meistrus, specialistus raginame registruotis. Tai padaryti galima mūsų interneto svetainėje.  

Projektas „Pasidairyk pats“ (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) finansuojamas 2021–2030 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Tvarių prielaidų ir paskatų aktualizuoti kultūros paveldo vertybes sukūrimas“  lėšomis.  

Plačiau apie projektą galima sužinoti jam skirtoje mūsų interneto svetainės skiltyje. 

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.