„FIXUS Mobilis“ lankomų paveldo objektų sąrašas 2024 metams jau užpildytas

2024 m. birželio 11 d.

2024 metais Kultūros infrastruktūrose centro Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ specialistai aplankys 70 kultūros paveldo objektų, ir metams net neįpusėjus, šis sąrašas jau užpildytas.

Šiame sąraše: Raudondvario dvaro sodybos rūmai (Vilniaus r.), Tarnavos dvaro sodybos fragmentų rūmai (Rokiškio r.), Kauno tvirtovės 5-ojo forto penktas šaudmenų sandėlis (Kaunas), Klišių kaimo etnoarchitektūrinės sodybos stuba, svirnas (Klaipėdos r.), Platelių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia (Plungės r.) ir dar daugybė kitų objektų visoje Lietuvoje. Visą jų sąrašą galima pamatyti čia.

„Džiaugiamės, kad apie „FIXUS Mobilis“ paslaugas jau žino visos Lietuvos žmonės, kad pasitiki mūsų specialistais ir kreipiasi į mus. Tai, kad dar metams neįpusėjus jau užpildytas visas galimų aplankyti objektų sąrašas, įrodo, kad tokios paslaugos paveldo objektų savininkams ir valdytojams yra labai reikalingos“, – kalbėjo Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ vadovo pavaduotoja Erika Kielė.

Pasak pašnekovės, nespėję užsiregistruoti šiais metais neturėtų labai nusiminti ir prašymą užpildyti – „FIXUS Mobilis“ komanda apsilankys pas juos jau 2025 metais. 2025-ųjų sąrašas po truputį jau ilgėja, tad valdytojai kviečiami nedelsti. Paraiškos priimamos el. būdu, nuoroda paraiškoms pateikti čia.

Priminsime, kad trys „FIXUS Mobilis“ komandos atvyksta į objektus mikroautobusais – mobiliomis dirbtuvėmis. Pastatų savininkams ir valdytojams pagelbsti įvairių sričių kvalifikuoti paveldo apsaugos specialistai: architektai, inžinieriai, meistrai, atliekantys priežiūros darbus ir teikiantys konsultacijas paveldo objektų valdytojams. Grupės specialistai įvertina statinių būklę, atlieka nedidelės apimties prevencinės priežiūros darbus (pagal poreikį) ir pateikia būklės vertinimo ataskaitą su individualiomis rekomendacijomis dėl tolesnių tvarkymo darbų, taip pat individualų objekto kalendorinį prevencinės priežiūros planą, vadovaujantis kultūros ministro patvirtinta tvarka. Taip gilinamos kultūros paveldo valdytojų žinios apie turimą objektą, jo priežiūrą, užkertamas kelias didesniems pažeidimams, kuriems po tam tikro laiko reikėtų rimtesnių tvarkybos darbų. Šios paslaugos teikiamos nemokamai.

Objektų savininkams ir valdytojams būtina nuolatos prižiūrėti jiems priklausančius objektus praktinių patarimų ir rekomendacijų, kaip tai daryti, jie gali rasti žiūrėdami „FIXUS Mobilis“ komandos parengtus videomokymus. Jie rengiami „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra” projekto metu, kuris yra 2021-2030 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr.08-001-04-06-01 „Tvarių prielaidų ir paskatų aktualizuoti kultūros paveldo vertybes sukūrimas“ veiklos Nr. 10 „Prevencijos projektų programa“ dalis.

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.