Anykščiuose vyks kultūros paveldo priežiūros specialistų konsultacijos

2022 m. vasario 1 d.

Kultūros paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“, įpusėjęs projekto laikotarpiui numatytus darbus, tęsia konsultacijų ciklą regionuose. Šįkart „FIXUS Mobilis“ į viešą konsultaciją kviečia Anykščių ir apylinkių gyventojus, kurie domisi paveldo valdymo aktualijomis ir ieško nemokamos prevencinės priežiūros paslaugų.   

Pusė užsibrėžto tikslo – šimtas Kultūros vertybių registre esančių pastatų –  jau apžiūrėta. Iki šių metų pabaigos projekto vykdytojai ketina apžiūrėti dar šimtą objektų.  Žiemos mėnesiais, kuomet sniegas ir kitos žiemos išdaigos apsunkina mobiliųjų komandų apžiūras ir darbą objektuose, projekto komandos nariai skiria daug dėmesio viešoms konsultacijoms.

Susitikimai miestuose ir miesteliuose skirti supažindinti Kultūros vertybių registre esančių pastatų valdytojus su „FIXUS Mobilis“ veikla ir papasakoti, kaip prižiūrėti savo statinius, kad gyventume ir lankytume gražesnius, sveikesnius ir tvirtesnius paveldo objektus. Dažnai problemų galima išvengti paprastais ir nedaug kainuojančiais būdais – reguliariai apžiūrint ir valant inžinerines sistemas bei prižiūrint pastato konstrukciją.

Trys „FIXUS Mobilis“ komandos nuolat bendrauja su pastatų valdytojas ir girdi bei mato, su kokiais sunkumais jie daugiausia susiduria. Viešų konsultacijų metu kultūros paveldo ar istorinių pastatų valdytojams FIXUS dalinasi prevencinės priežiūros patirtimi: kaip ji padeda užkirsti kelią didesnėms problemoms pastate bei sutaupyti laiko ir pinigų. FIXUS specialistai atkreipia dėmesį į Kultūros vertybių registre esančių pastatų valdytojų teises bei pareigas, valstybės paramą paveldo tvarkybai bei galimybes objektus įveiklinti.

Prevencinės priežiūros specialistai aktualiausias temas gvildens ir į susirinkusiųjų klausimus atsakys vasario 10 d., 15 val., Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje, J.Biliūno g. 53,  Anykščiai.  Konsultacijoje dalyvaus bei į susirinkusiųjų klausimus atsakys ir „FIXUS Mobilis” partneriai – Kultūros paveldo departamento Panevėžio-Utenos skyriaus specialistai.

Apie „FIXUS Mobilis“

Kultūros vertybių registre yra daugiau kaip 20 tūkst. objektų. Kultūros paveldo centro ir Kultūros infrastruktūros centro įgyvendinamas projektas „FIXUS Mobilis“ teikia prevencinės priežiūros paslaugas paveldo statinių valdytojams. Iki projekto pabaigos 2022-ųjų rudenį įvairiuose Lietuvos regionuose suplanuota surengti 22 visuomenei atviras konsultacijas bei 4 praktinius mokymus. Atranka „FIXUS Mobilis“ paslaugoms gauti vyksta nenutrūkstamai iki projekto pabaigos.

FIXUS finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšų. Daugiau informacijos: www.fixusmobilis.lt

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.