FIXUS Mobilis pradėjo konsultacijų ir praktinių mokymų ciklą

2021 m. rugsėjo 13 d.

Neringoje aptilus vasaros šurmuliui,  Nidoje ir Juodkrantėje įvyko pirmosios FIXUS Mobilis viešos konsultacijos ir prevencinės priežiūros praktiniai mokymai paveldo objektų valdytojams.

Praėjusią savaitę į atviras konsultacijas susirinko Neringos paveldo objektų savininkai. Projekto vadovės sulaukė konkrečių klausimų apie FIXUS veiklą: vykdomas apžiūras, rengiamas ataskaitas. Taip pat domėtasi ir bendresniais klausimais – kaip galima gauti finansavimą paveldo tvarkybai ir kokie teisės aktai reglamentuoja savininkų pareigas.

Šeštadienio praktiniai mokymai buvo skirti medinių pastato elementų (langinių ir vėjalenčių), stogo ir lietaus nuvedimo sistemų priežiūrai. Dirbtuvės subūrė iš anksto užsiregistravusius, naujų įgūdžių mokytis nusiteikusius ir savo langinėmis nešinus pajūrio medinukų savininkus. Po praėjusios savaitės renginių Neringoje FIXUS Mobilis tikrai sulauks bent keleto naujų paraiškų.

Praktinių mokymų veiksmas Žvejo namo kieme Nidoje viliojo ir poilsiautojus, atsitiktinius praeivius. Pasmalsavę, kaip prevencinės priežiūros specialistai kartu su mokymų dalyviais tvarko medines langines, stogą, lietaus nuvedimo sistemą, praeiviai ir vietos gyventojai užsilikdavo pokalbiui. Dažnas apie FIXUS Mobilis jau buvo girdėjęs, matęs per televiziją ar skaitęs, o gyvo susitikimo metu pasinaudojo proga pasikonsultuoti ir apsižvalgyti FIXUS Mobilis autobusiuke-dirbtuvėse ir praktiškai išmokti pastatų priežiūros subtilybių.

Autobusiukas šeštadienį buvo tikras traukos centras – visiems rūpėjo žvilgtelėti vidun, susipažinti su įrankiais, ypač profesionaliais, namų ūkiuose rečiau sutinkamais. Specialistai taip pat supažindino su medienos kenkėjais, laboratorijoje išaugintu pelėsiu ir kitais su nepakankama prevencine priežiūra susijusiais pastatų pažeidimais.

Tą pačią dieną Nidoje ir Juodkramtėje įvyko keturios mobilios individualios konsultacijos. Prie konkrečių, iš anksto paskelbtų paveldo objektų FIXUS Mobilis specialistai konsultavo individualių namų savininkus jiems aktualiausiais priežiūros klausimais, kurie buvo išties įvairūs, nuo apdailos iki drėkstančių grindų. Individualių konsultacijų galėjo pasiklausyti visi norintys.

Neringa pirmiesiems atviriems FIXUS Mobilis renginiams buvo pasirinkta dėl privačiose rankose esančių kultūros paveldo objektų skaitlingumo.  Žvejo namas, kurio kieme vyko praktiniai mokymai, ir kurio langinės, vėjalentės, vandens nubėgimo sistema ir stogas pasitarnavo kaip praktinis pavyzdys mokymų dalyviams, yra FIXUS Mobilis atranką praėjęs paveldo objektas. Tad kai pradėti priežiūros darbai bus įgyvendinti iki galo, Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcija, Žvejo namo valdytoja, gaus išsamią ataskaitą apie tolesnę šio tipinio medinio kuršių namo priežiūrą.

Namas
Mikroautobusai
Įrankiai
Namas

Namas
Namas
Namas
Bažnyčia

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.