FIXUS Mobilis jau įtraukė šimtą paveldo savininkų

2021 m. rugsėjo 21 d.

„FIXUS Mobilis“ skirtinguose Lietuvos regionuose – Neringoje, Kaune ir Kulautuvoje ir Vilniuje – rugsėjo mėnesį kultūros paveldo objektų valdytojus buria į viešas konsultacijas ir praktinius mokymus. Sudalyvavę tarptautinėje konferencijoje Jūrų muziejuje, Europos paveldo dienose Kaune, šią savaitę FIXUS Mobilis aktyviai jungiasi į paveldo festivalį Heritas sostinėje. 

Nidoje, Juodkrantėje, Kulautuvoje, Kaune įvykusios viešos konsultacijos – tik pradžia. Iki FIXUS Mobilis projekto pabaigos jų ketinama surengti dar 25, numatyti keturi praktiniai mokymai. Šį penktadienį ir šeštadienį mobiliųjų komandų mokymai ir konsultacijos laukia „Heritas“ lankytojų  dėmesio.

Atvirų konsultacijų metu specialistai kalbasi su valdytojais jų pastatams aktualiausiais priežiūros klausimais, pristato projektą ir kvalifikuotų komandų objektuose atliekamus darbus. Taip pat konsultacijose kalbama ir apie Lietuvoje esančias finansinės paramos priemones didesniems paveldo tvarkybos darbams bei apie teisinį reguliavimą, reglamentuojantį valdytojų teises ir pareigas, susijusias su turimu Kultūros vertybių registro objektu.

Praktiniuose mokymuose specialistai gyvai atlieka priežiūros darbus bei moko to paties paveldo statinių savininkus: valo ir tvarko lietaus nuvedimo sistemą bei stogą.  FIXUS Mobilis meistrų padedami, lankytojai praktiškai mokosi prižiūrėti pastatus ir atlikti prevencinės priežiūros darbus.

Rugsėjis pilnas ne tik renginių, aktyvūs ir kultūros vertybių registre esančius objektus valdantys žmonės bei įstaigos. Šį mėnesį paraiškų FIXUS Mobilis paslaugoms gauti skaičius perkopė šimtą. Vis daugiau paveldo bendruomenės narių ne tik stebi ir klausosi, bet ir tiesiogiai įsitraukia į projektą, gerinantį pastatų būklę priežiūros darbais.

Prevencinę priežiūros sistemą diegiančio projekto FIXUS Mobilis atrinktųjų sąraše rikiuojasi 79 objektai. Per projekto laikotarpį FIXUS Mobilis ketina apžiūrėti 200 statinių. Lietuvoje projektas aktyviai veikia jau metus, o prevencinė veikla organizuojama remiantis geriausiais Vakarų Europos ir Skandinavijos pavyzdžiais. Trys mobilios komandos aplankė virš penkių dešimčių objektų visoje Lietuvoje. Nuvykę į objektus, FIXUS specialistai atlieka būtiniausius priežiūros darbus ir ugdo valdytojams naują įprotį rūpintis vertinga nuosavybe, kol dar nesusidūrė su kritiniais pastato pažeidimais.

Naujausiame atrankos posėdyje į FIXUS Mobilis sąrašą pateko dar aštuonių paveldo objektų valdytojai. Tarp jų ir regioninių parkų valdomos paveldo vertybės, ir gyvenamieji namai sostinėje. Taip pat sąrašas pasipildė dvaro sodybos pastatu, bažnyčiomis ir vandens malūnu. Prie jau sąraše esamų žinomų žmonių gimtųjų sodybų pridėtas skulptoriaus Broniaus Pundziaus namas.

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.