FIXUS Mobilis – kad paveldas neprarastų pulso

2021 m. sausio 20 d.

Visiems, kam aktuali kultūros paveldo pastatų priežiūra, aktuali ir pažintis su FIXUS Mobilis veikla. Projekto partneriai, bendruomenės, paveldosaugos profesionalai, kultūros paveldo savininkai bei valdytojai kviečiami į nuotolinį atvirą FIXUS Mobilis projekto pristatymą. Virtualaus pristatymo dalyviai susipažins su projektu, kuris matuos kultūros paveldo statinių pulsą visoje Lietuvoje.  

Sausio 29 dieną, 14 val. pristatymas bus tiesiogiai transliuojamas FIXUS Mobilis Facebook paskyroje. Norėdami dalyvauti renginyje  užpildykite registracijos anketą: https://forms.gle/T4bodsJvrWmdFAZr9. Renginio metu bus pristatoma FIXUS Mobilis objektų atranka bei objektų registracijos kriterijai, projekto veiklos ir mobiliosios komandos, laukia virtualus susitikimas su projekto partneriais iš Lietuvos ir Norvegijos.

Renginio metu FIXUS Mobilis partneriai iš Norvegijos – projektas Kirkevakta – pristatys savo veiklą, kuri, kaip ir FIXUS Mobilis, orientuota į objektų stebėseną ir priežiūrą. Norvegijos paveldo specialistai ieško ir stebi sakralinės paskirties kultūros paveldo objektų konstrukcinius trūkumus, o Kirkevakta juos šalina, kad defektai netaptų dar didesne problema ir, neišvengiamai, dar didesnėmis išlaidomis. Partneriai iš Norvegijos pasidalins savo patirtimi, papasakos apie atliktus darbus. Bus skirta laiko ir renginio dalyvių klausimams.

Kultūros paveldo savininkams ir valdytojams, susidūrusiems su prevencinės priežiūros problemomis, padeda FIXUS Mobilis: projektas vykdo atrinktų objektų prevencinę priežiūrą, siekia pagerinti jų valdymą ir konsultuoja savininkus.

Lietuvos kultūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami dalyvauti FIXUS Mobilis atrankoje nuo pernykščio rudens. Registruoti objektą prevencinei apžiūrai gali visų nekilnojamojo kultūros paveldo statinių, registruotų Kultūros vertybių registre, savininkai ir (ar) valdytojai, fiziniai bei juridiniai asmenys. Projekte gali dalyvauti visoje Lietuvoje esantys kultūros paveldo objektai, tik svarbu, kad jie būtų naudojami, geros ar patenkinamos būklės. Avarinės būklės ir neprižiūrimi objektai šiame projekto etape nedalyvaus.

Remdamasi objektų atrankos aprašu (taisyklėmis), įvertinusi statinio savybes ir valdytojo pateiktą objekto būklės aprašymą, tarpinstitucinė darbo grupė atrenka kultūros paveldo objektus, kuriems teikiamos FIXUS Mobilis projekto paslaugos. Trys mobilios FIXUS Mobilis komandos apžiūrės, ištirs, atliks nedidelius priežiūros darbus ir parengs ataskaitas. Taip pat FIXUS Mobilis specialistai konsultuos objektų savininkus ir valdytojus, kiekvienam projekto objektui parengs individualų prevencinės priežiūros kalendorinį planą.

Iš 32 užpildytų paraiškų, apžiūrai atrinkta dvylika pastatų. Nuo vasario mėnesio projekto komandos planuoja pradėti visoje Lietuvoje išsidėsčiusių objektų apžiūras. Du objektai specialistų laukia pajūryje – Nidoje ir Juodkrantėje. Nemažai apžiūrai atrinktų pastatų yra Žemaitijoje: Švėkšnoje, Raseiniuose, Joniškyje, Pagrįžuvyje. Vidurio Lietuvoje FIXUS Mobilis komandos lankys objektus Kaune ir Kauno rajone bei Rumšiškėse. Po vieną objektą atrinkta Simne, Alytaus rajone, Šiožiniuose, Utenos rajone bei Vilniuje.

Dalintis

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.