DI Asistentas

Virtualus prevencinės priežiūros asistentas

Virtualus prevencinės priežiūros asistentas – tai Kultūros infrastruktūros centro „FIXUS Mobilis“ ir UAB „Taikomasis dirbtinis intelektas“ specialistų sukurta dirbtinio intelekto pagrindu veikianti programa, skirta padėti istorinių ir paveldo pastatų savininkams ir valdytojams geriau pažinti bei prižiūrėti jų objektus.

Virtualus prevencinės priežiūros asistentas geba:

  • atpažinti fizinius objektų pažeidimus naudotojų įkeltose kultūros paveldo, istorinių pastatų ar kitų statinių nuotraukose;
  • sugeneruoti ir naudotojui pateikti tekstinius atpažintų pažeidimų pavadinimus (pavyzdžiui,  įtrūkimas, biopažaida, korozija ir kt.) ir jų aprašymus;
  • nurodyti pažeidimų žalą statiniui bei pateikti galimas jų atsiradimo priežastis;
  • pateikti naudotojui tekstines rekomendacijas, kaip tinkamai tvarkyti atpažintus pažeidimus (prevencinės priežiūros ir/ar tvarkybos darbai);
  • sudaryti individualų kalendorinį pastato priežiūros planą, kuriame būtų pateikiami visi konkrečiam objektui aktualūs priežiūros darbai su grafiku, kokiu dažnumu rekomenduojama šiuos darbus atlikti. O kad darbai nepasimirštų, šį kalendorių galima susieti su savo elektroniniu kalendoriumi.

Programa naudotis labai paprasta – paprasčiausiai įveskite informaciją apie savo objektą į atitinkamus laukelius, įkelkite kelias (iki 10) pastato nuotraukas ir gaukite virtualaus prevencinės priežiūros asistento sugeneruotą suvestinę apie Jūsų objektą.

Bandomąją prototipo versiją galite išbandyti paspaudę ant nuorodos apačioje!

Padėkite virtualiam dirbtinio intelekto asistentui tobulėti – būtume labai dėkingi, jeigu išbandytumėte jo galimybes, o savo atsiliepimus ir pastebėjimus dėl prototipo atsiųstumėte adresu info@fixusmobilis.lt. Bandomoji versija bus testuojama vienerius metus, ateityje bus siekiama sukurti galutinį, pilnai funkcionuojantį produktą.

Kultūros infrastruktūros centras 2024 metais dalyvavo „GovTech iššūkių serijoje“, kuri skirta spręsti viešajam sektoriui iškylančius iššūkius ir kurti naujus, inovatyvius skaitmeninius sprendimus, suvienijant viešojo ir privataus sektoriaus pastangas. KIC, bendradarbiaudamas su  viešojo pirkimo laimėtoju UAB „Taikomasis dirbtinis intelektas“, įgyvendino projektą „Kaip atpažinti istorinių pastatų pažeidimus ir vykdyti prevencinę priežiūrą per skaitmenizaciją?“. Jis buvo atrinktas finansuoti per Inovacijų agentūros kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbtą kvietimą. Įgyvendinant projektą, siekiama padidinti visuomenės sąmoningumą kultūros paveldo objektų ir istorinių pastatų prevencinės priežiūros klausimais. Tai padės išsaugoti daugiau autentiškų kultūros vertybių, mūsų istoriją liudijančių objektų, sumažės jiems tvarkyti reikalingų lėšų poreikis, savininkai gebės savarankiškai atpažinti fizinius pažeidimus ankstyvojoje jų stadijoje ir laiku imtis reikiamų veiksmų.

Išbandykite virtualų prevencinės priežiūros asistentą!

Ieškote meistro?
Padėsime!

Nors nuolatinė pačių paveldo šeimininkų priežiūra – nepamainoma, tam tikrais atvejais kvalifikuoto specialisto pagalba vis dėlto neišvengiama. Kad prireikus meistro paieškos neužtruktų, mes jau kaupiame paveldo priežiūros specialistų visoje Lietuvoje kontaktus!

Kontaktų duomenų platforma
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.